תביעות ביטוח

הגשת תביעות משפטיות יכולה להתבצע במגוון רחב של תחומים ונושאים ואפשרות זו עומדת בפניו של כל אדם שחש שנעשה לו עוול או ההתנהלות מולו לא הייתה הוגנת, חוקית או נכונה. כאשר מדברים על תביעות ביטוח מדברים על קשת רחבה של נושאים שיכולים להיות קשורים לחייו של כל אדם באשר הוא – תביעה לאחר שחברת הביטוח דחתה בקשה או תביעה של המבוטח, חוסר הצלחה במיצוי זכויות באופן עצמאי או תחושה שחברת הביטוח מתנערת מהאחריות שלה כלפי המבוטח. עורכי דין שמתעסקים בתחום זה מכירים היטב את אופן הפעולה של חברות הביטוח ולכן יודעים בדיוק איך יהיה הכי נכון לסייע לכל לקוח שפונה אליהם להתייעצות. חשוב מאד לדעת ולזכור שככל ויודעים שאכן מה שמבקשים או תובעים מחברת הביטוח הוא מה שמגיע על פי דין ועל פי פוליסת הביטוח הרלוונטית – לא מומלץ לוותר גם במחיר של פנייה אל עורך דין.

 

מהן תביעות הביטוח הנפוצות?

כאמור, מדובר בתחום רחב ומגוון והוא יכול להיות קשור להרבה מאד נושאים. ברוב המקרים אנשים שהם מבוטחים של חברות הביטוח יכולים וצריכים להתנהל מולן לבד ולפנות לעורכי דין ולהגשת תביעות רק במידה והפנייה הישירה לא מקבלת את המענה הדרוש והראוי. עורך דין אובדן כושר עבודה למשל יכול לסייע במקרים שבהם תביעה לקבלת כספים בשל תאונה או עניין שקרו ומונעים מהמבוטח לעבוד לא התקבלה או שחברת הביטוח לא מאשרת אותה מסיבות כאלה ואחרות. כיום ידועים מקרים רבים שבהם חברות הביטוח חוששות מהונאות של מבוטחים ולכן לא ממהרות לאשר תשלומים לפני שהן בודקות לעומק כל תביעה או בקשה. במקרים רבים הן גם מנסות את מזלן בהתשת הלקוח ובגרימה לכך שהוא יוותר על מיצוי הזכויות ועל תשלומים שמגיעים לו. במקרים אלה חשוב לערב עורך דין שיסייע.

 

החשיבות של מיצוי זכויות

אנשים רבים משלמים במשך הרבה מאד זמן תשלומים לחברות הביטוח ורוצים לדעת שכאשר יהיה צורך למצות זכויות הכספים האלה יוכיחו את עצמם והם יוכלו לקבל תשלומים או החזרים כפי שמצוין בפוליסות שלהם. במקרים שבהם אין זה מצליח חשוב מאד שלא לוותר. עורכי דין מכירים את הניסיונות של חברות הביטוח להסיר אחריות מעצמן ולא לשלם את מה שהן צריכות על פי תנאי הפוליסות ובמקרים רבים הן סומכות על התמימות של המבוטחים ועל כך שבעזרת ניסוחים מפותלים ומסובכים הן יצליחו לגרום למבוטחים לחשוב שהתביעה לא מוצדקת או לא נכונה. עורך דין מקצועי ומנוסה יוכל לעשות סדר ולדאוג לכך שאכן המבוטח שהוא הלקוח שלו יקבל את מה שמגיע לו ויימנע ממנו טרטור וטרחה מצד חברת הביטוח. כאשר יודעים שיש עורכי דין שעוסקים בזה קל יותר להיות שקטים ורגועים שאפשר יהיה לקבל עזרה מקצועית.