עבירות סמים בקרב בני נוער

עבירות סמים בקרב בני נוער הינה תופעה חמורה אשר שמה בני נוער רבים בסכנה, כאשר מדובר על תופעה אשר צוברת תאוצה והופכת להיות שכיחה הרבה יותר במהלך השנים האחרונות. ישנם גורמים רבים כיום במדינת ישראל כגון – משרד החינוך, משטרת ישראל, ועוד, אשר נלחמים יום יום בתופעה מסוכנת זו כאשר הם עושים את מיטב המאמצים שלהם על מנת למגר את התופעה הזו ולהילחם בה. ולמרות זאת, התופעה של עבירות סמים בקרב בני נוער לא מראה סימני הפסקה בשנים האחרונות, ולעתים קרובות ממש בני נוער רבים במדינת ישראל נעצרים על ידי המשטרה בחשד לביצוע עבירות סמים שונות. אם אתם מואשמים בעבירת סמים פנו אל עו“ד איתמר צור לסיוע מיידי.

מהם סוגי הסמים אשר נפוצים כיום בקרב בני נוער?

הסם הפופולארי ביותר כיום בקרב בני נוער בישראל הינו הקנאביס, או בשמו היותר מוכר חשיש. ישנם סמים נוספים אשר נפוצים כיום בקרב בני נוער כגון קוקאין, כדורי אקסטזי, ואל אס די. למרבה הצער ישנם גם בני נוער אשר משתמשים במדינת ישראל בסמים קשים, כגון הרואין וקוקאין. השלכות של שימוש בסמים ככלל, אך בפרט כאשר מדובר על שימוש בסמים בקרב בני נוער הינו הרסני, זאת כאשר סמים קשים יכולים לפגוע בבני הנוער אשר צורכים אותו בטווח הקצר או בטווח הארוך.

החשיבות של עורך דין פלילי על מנת שהאחרון יסייע לבני נוער אשר נעצרו בגין עבירות סמים

הדבר החשוב ביותר כאשר בני נוער נעצרים במשטרה בחשד לביצוע עבירות בסמים, הוא לדאוג לכך שבני המשפחה של אותו הנער שנעצר ידאגו בצורה המהירה והמיידית ביותר לעורך דין פלילי בעל ידע רב וניסיון בתחום. עורך דין פלילי זה ילווה את אותם הנערים החל מהרגע הראשון של המעצר, ועד לסיום ההליך הפלילי או המשפטי. עורך הדין הוא היחיד אשר יכול לשוחח ולנהל שיח עם הנעצר, במיוחד כאשר מדובר בבני נוער, להם יש זכויות והטבות שונות במצבים כאלה בחוק.

עורך הדין הפלילי הוא אדם בעל ניסיון וידע רב בתחום, זאת כאשר לאחר שיחה עם הנאשם והבנה של המקרה הספציפי, עורך הדין ידע להחליט באיזה אסטרטגיה או דרך פעולה עליו לנקוט, על מנת למנוע פתיחה של תיק פלילי לאותו בן הנוער שנחשד בביצוע עבירות סמים שונות.

החוק במדינת ישראל לגבי עבירות סמים אצל בן נוער

על פי החוק במדינת ישראל, שימוש בסמים קלים או קשים אינה רלוונטית כלל, שכן על פי החוק מדובר בדרגת חומרה זהה, כאשר הדין אשר יינתן על כל סוג של עבירת סמים בקרב בני נוער הינו זהה ודומה. פקודת הסמים בקרב בני נוער מתייחס ואוסרת כל שימוש, שיווק, מכירה, או ייצור של סמים על ידי בני נוער. על פי החוק בן נוער אשר נתפס בצריכה או סחר של סמים הוא עבריין פלילי על פי החוק.

הורים לבני נוער? איך תהיו מודעים למה שקורה עם הילדים שלכם

אומרים שחינוך מגיע מהבית ושהילדים שלנו מחקים אותנו ההורים כבר מגיל צעיר. זה נכון, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שהילדים שלנו מסתובבים עם חברים ולא פעם אנחנו לא מודעים לחברים שלהם. הדבר הנכון לעשות הוא להציג בפני הילדים שלכם את הסכנות הקיימות בשימוש בסמים, גם בהיבט הבריאותי, גם בהיבט הפסיכולוגי וגם בהיבט החוקתי. השיחה צריכה להיות פתוחה, עם אפשרות לתת מקום לשאלות, אך עניינית וקורקטית. בנוסף, חשוב לגלות עירנות, לדעת כל הזמן עם מי הילדים שלכם נמצאים ולהציב להם גבולות גם שהם גדולים יותר.