כיצד מתנהלת חקירת משטרה בתעבורה

חקירת משטרה בתעבורה היא תהליך שבו אגף המשטרה אוסף ראיות ומידע הנוגע לעבירת תנועה וקובע אם הייתה עבירה על החוק.

החקירה יכולה לכלול איסוף ראיות מזירת ההפרה, ראיון עדים או ניתוח קטעי וידאו. אם ייקבע כי לא הייתה עבירה על החוק, אזי לא יינקטו צעדים נוספים. אם ייקבע כי הייתה עבירה על החוק, ניתן לבצע אכיפה בהתאם.

חקירת משטרה היא התהליך שבאמצעותו רשויות אכיפת החוק חוקרות את תאונות הדרכים כדי לקבוע את הסיבה. חוקרי משטרת התנועה בדרך כלל עוקבים אחר סדרת שלבים בעת חקירת תאונה.

השלב הראשון בחקירה הוא תיעוד מקום התאונה. זה כולל צילום תמונות ומדידות של סימני החלקה, עקבות צמיגים וראיות אחרות שנמצאו בזירה. החוקר גם ירשום הערות על מה שהם רואים וכן כל הצהרות עדים שהם מסוגלים לאסוף.

השלב הבא הוא לראיין את כל הצדדים המעורבים באירוע או הנוכחים במהלך האירוע. החוקר ישאל כל צד על תיאור האירועים שהובילו לאירוע ובמהלכו. כל אי התאמה בין התשובות יכולה לשמש כרמז לקביעה מי אשם.

חקירת משטרת התנועה היא מערכת אכיפת חוק חדשה המשתמשת בבינה מלאכותית כדי לזהות נהגים שעברו על החוק.

המערכת נועדה לזהות נהגים שביצעו מספר עבירות שונות, לרבות מהירות מופרזת ומעבר ברמזור אדום. לאחר מכן, הבינה המלאכותית מצליבת מידע זה עם פרופיל הנהג ותיעוד ממצלמות אחרות באזור. אם יש מספיק אינדיקציות לביצוע עבירה, המשטרה תקבל עדכון אוטומטי על כך.

מערכת חדשה זו כבר הוכחה כיעילה יותר מקצינים אנושיים באיתור פשעים מסוג זה – עם שיעור דיוק של 95%.

מתי עורך דין פלילי מייצג בחקירת משטרה בתעבורה?

עורך דין פלילי רשאי לייצג בתיקי תעבורה כאשר הלקוח מואשם בעבירה שאינה מצריכה התייצבות בבית המשפט, כגון נהיגה במהירות מופרזת או אי ציות לתמרור עצור. עורכי דין תעבורה נשכרים לרוב על ידי לקוחות המעוניינים להפחית את הקנסות והנקודות ברישיון שלהם.

עורך דין פלילי רשאי לייצג בתעבורה אם האדם מואשם בעבירה בגין הפרת חוק תעבורה. הם עשויים גם לייצג בתעבורה אם האדם הואשם בפשע בגין הפרת חוקים אחרים הקשורים לנהיגה או הפעלת רכב.

עורך דין פלילי רשאי לייצג את הנאשם בבית המשפט לתעבורה, אך הוא אינו מחויב לעשות כן. הוא עשוי להידרש לפנות לבית המשפט לתעבורה רק אם הלקוח ירצה אותם שם או אם הנאשם מואשם בעבירה פלילית וזקוק לעורך דין נוכח במשפט.

התשובה לשאלה זו לא תמיד זהה וחשוב שתהיה הבנה של המצבים השונים.

ישנם שלושה מקרים עיקריים בהם עורך דין פלילי ייצג בתעבורה: (1) כאשר הם נקראים כעד, (2) כאשר יש להם ניגוד עניינים ו-3) כאשר הם ממונים על ידי בית המשפט.

עורכי דין פליליים מייצגים את לקוחותיהם בבית המשפט לתעבורה כאשר הם מואשמים בעבירת תעבורה.

כאשר עורך דין פלילי מייצג בתעבורה הוא מטפל בתיקים הקשורים בעבירות נהיגה.

עורך הדין הפלילי ייצג את הלקוח בבית המשפט ובמשא ומתן מול התובע. הוא גם יהיו אחראי לייצוג את הלקוח בדיונים ברישיון נהיגה, בבתי משפט עירוניים ובהליכים אחרים מול סוכנויות מנהליות.