עורך דין תעבורה מומלץ – איך בוחרים נכון?

תפקידו של עורך דין תעבורה מומלץ הוא לייצג נהגים שנתפסו כעוברים על חוק דיני התעבורה, נעצרו או מואשמים בנהיגה תחת השפעה של אלכוהול ו/או סמים, נהגים שביצעו עבירות מהירות, נהגים והולכים רגל שמעורבים בתאונת דרכים, נהגים שנהגו ללא רישיון או ללא ביטוח. בנוסף, עורך דין תעבורה אמור לסייע בביטול האיסור על שימוש בכלי הרכב, לשחרר עצורים ממעצר, להתייחס לחישובי פסילות רישיון, ביצוע עבירות כמו הפרעה לתנועה, שימוש בטלפון בזמן נהיגה, עבירות נהג חדש ועוד.  יש כמה קריטריונים חשובים שעל פיהם מומלץ לבחור עורך דין.

 

מקצועיות ושקיפות בתהליך בחירת עורך דין תעבורה מומלץ

אם אתם מואשמים בביצוע אחת או יותר מתוך רשימת עבירות תנועה או שנעצרתם כתוצאה מביצוע עבירה או מעורבות בתאונה, כדאי לפנות כמה שיותר מהר לעורך דין בתחום. בעיקרון אתם יכולים לבחור עורך דין דרך אנשים שאתם מכירים ולבקש אפילו מהקרובים לכם לברר עבורכם, או לעשות מחקר קצר ברשת האינטרנט ולהשוות בין כמה עורכי דין ורק אז לבחור. כדאי לקחת בחשבון את כל הנושא של שקיפות.

 

כלומר תפקידו של עורך הדין הוא להסביר לכם בדיוק מה קורה מהרגע שאתם מואשמים או נעצרתם, איך עליכם להתנהל מול הרשויות, מהן החובות ומהן הזכויות שלכם ולכן נושא השקיפות הינו חשוב ומהותי בתהליך הבחירה. בנוסף, כדאי לבחור עורך דין שאתם מתחברים אליו גם בהיבט המקצועי וגם בהיבט האישי, שתרגישו בנוח לשוחח איתו, לשאול שאלות ולספר לו באופן אותנטי מה בדיוק קרה. מומלץ לבחור עורך דין עם ניסיון בתחום הספציפי בו אתם מואשמים ויחד עם זאת לשים דגש על זמינות של עורך הדין אליכם ומחוייבותו לתהליך.