מהירות מופרזת מובילה לצרות צרורות

חדשות לבקרים כולנו נחשפים בעיתונות, בחדשות הכתובות ותוך כדי צפייה בטלוויזיה בתאונות דרכים קשות שמובילות לפצועים ולעתים אף למוות. לצערנו, נהיגה במהירות מופרזת היא בעיה נפוצה של נהגים בכל כבישי ישראל. בנוסף לסכנות הטמונות של מהירות מופרזת, נהיגה מהירה מהמהירות המותרת מהווה במקרים רבים גורם לתאונות קשות שנגרמות כתוצאה מנהיגה בשכרות, נהיגה מוסחת ונהיגה אגרסיבית.

תפקידו של עו“ד המייצג עברייני תנועה

עו"ד תעבורה מייצג נהגים שהואשמו בנהיגה במהירות מופרזת, ומנסח כתב הגנה להצגת טענות הנאשם בכתב התביעה. במידה ואתם מואשמים בביצוע עבירת תנועה חמורה, מומלץ ליצור קשר עם משרד עורכי דין שמתמחה בתעבורה, על מנת לקבל ייעוץ לגבי סיכויי ההגנה ולהתחיל להוכיח את הצד שלכם במקרה.

האם מהירות מופרזת גורמת לתאונות?

נהיגה במהירות היגה מעל המהירות המותרת, והתנהגויות שונות של נהיגה, כמו נהיגה מהירה מדי לתנאי הדרך הנוכחיים. הרי לא סתם יש בצדי הדרך שילוט לגבי מהי המהירות המותרת בכל כביש. בנוסף, תאונות שנגרמות כתוצאה ממזג אוויר סוער עשויות להתרחש אם נהגים ממהרים בנהיגה כשיורד גשם או כשהכביש מסוכן.

נהיגה מהירה מדי לתנאי הסביבה כוללת גם נהיגה במהירות מופרזת באזורים שמאופיינים בתנועה כבדה ובאזורי בנייה. נסיבות מסוכנות אחרות של נהיגה במהירות מופרזת כוללות נהיגה ברמת מרוץ ותצוגות מהירות אחרות.

סכנות שונות שנובעות מנהיגה במהירות

מלבד דוח"ות תנועה והשלכות פליליות, נהיגה במהירות מופרזת עלולה הוביל לסכנות לנהגים, לנוסעים ולהולכי רגל, כולל:

  • אי ציות לתמרורי תנועה.
  • סיכון מוגבר להתהפכות, במיוחד לכלי רכב כמו משאיות ורכבי שטח.
  • סיכון גבוה לאובדן שליטה והיגוי.
  • דרגת סיכון גבוהה לתאונה כתוצאה מנהיגה במהירות מופרזת, והגברת הסיכון לפציעות חמורות או מוות, בהשוואה לנהיגה במהירות המותרת.

אחד ההיבטים המדאיגים ביותר של נהיגה במהירות מופרזת הוא אי ציות לתמרורי תנועה. רכב שנוסע במהירות מוגברת, אינו מסוגל לעצור בבטחה כדי לציית לתמרור עצור.

הגברת הסיכון לתאונות

התנהגויות מסוכנות נוספות מאחורי ההגה עלולות להחמיר את סיכוני התאונה הנשקפים כתוצאה מנהיה במהירות מופרזת. כך, לדוגמא, התנגשויות מאחור מתרחשות בדרך כלל כאשר נהג עוקב אחרי רכב אחר במרחק קרוב מדי בנסיעה מהירה. חוץ מזה, הסיכון מוגבר לתאונות הולכי רגל כשנהגים נוסעים במהירות באזורים עם נפח גדול של תנועה רגלית.

דוגמאות קיצוניות אחרות לנהיגה מהירות מופרזת כוללות נהיגה אגרסיבית שמובילה לתאונות. במצבים אלה, הנהג נוהג במהירות מופרזת ומשתמש ברכבו ככלי נשק על מנת להפחיד או להטריד נהגים אחרים.

רגשות חזקים דוחפים לעתים קרובות נהגים תוקפניים מעבר לנקודת הזהירות, ובמקרים אלו, תאונות דרכים שנגרמות כתוצאה מנהיגה אגרסיבית, טומנות בחובן סבירות גבוהה לפציעות חמורות.

נהיגה במהירות מופרזת פשוט אינה שווה את הסיכונים

למרבה הצער, למרות הסכנות הרבות של נהיגה במהירות, נהגים ישראלים רבים עדיין בוחרים לנסוע מהר מדי.

זאת, למרות הסיכון לתאונה והסיבות הפרקטיות הרבות שלא להאיץ במהירות, כמו עליית תעריפי הביטוח, בלאי גבוה של המכונית, צריכת דלק מוגברת ונקודות ברשומות הנהיגה. למרות שלא שווה לקחת את הסיכון, הסטטיסטיקה מראה שיותר מדי נהגים מוכנים להסתכן.

לסיכום מומלץ מאוד שלא לנהוג במהירות מופרזת ולשמור על המהירות המותרת הקבועה בחוק. הדבר לא רק עלול להוביל לקנסות חמורים, אלא לפגיעה בגוף ובנפש. שמרו על עצמכם, לא יקרה שום דבר אם תורידו את הרגל קצת מהגז. כל דבר יכול לחכות ושום דבר לא יקרה. החיים של כולנו יקרים יותר.