תאונה קטלנית בהיבט המשפטי

תאונה קטלנית בין כלי רכב ו/או הולכי רגל היא אינה אירוע פשוט ויש לה אי אילו השלכות מכיוונים שונים של תחומי החיים. מעבר לפגיעה בגוף או בנפש שכל הצדדים צריכים לבחון לעומק ולבדוק את ההשלכות שלה – ישנה מערכת חוקי תעבורה מסועפת ולא פשוטה שאמורה למצות את הדין עם מי שאשם בתאונה ולגרום לכך שייענש או ישלם פיצויים, על פי התוצאות בשטח של התאונה. תאונות קטלניות מתרחשות באופן מצער על בסיס תדיר בישראל, מה שגורם לכך שיש לא מעט עורכי דין שעוסקים בתחומים המשפטיים שמטפלים בכל מה שקשור לתוצאות של תאונות הדרכים – עורכי דין שעוסקים בתביעות נזיקין או ברכוש וכמובן עורכי דין מעולם התעבורה. הם אלה שמכירים את מערכת חוקי התעבורה על בוריה ויכולים לבחון לעומק מה בדיוק קרה ומה חלקו של כל צד בתאונה שהתרחשה.

 

מה עושים אחרי תאונה קטלנית?

במידה והתרחשה תאונה לא פשוטה הרי שיהיו מעורבים בטיפול בה לא מעט גורמים – המשטרה, ניידת של מגן דוד אדום, בתי חולים ומוסדות סיוע ושיקום כאלה ואחרים. במידה ויש הרוגים בתאונה הרי שגם הגופים שעוסקים בקבורה וירושה ייכנסו לתמונה. חשוב מאד ששני הצדדים או מי שאמון לייפות את כוחם יקבלו ייצוג של עורכי דין  מנוסים ומיומנים מעולם התעבורה (כמו למשל עורך-דין-לתעבורה.com) וכך יוכלו לצלוח בשלום את התהליך של בירור וחקירת התאונה. ברוב המקרים תאונות קטלניות נגרמות בשל טעות או הפעלת שיקול דעת מוטעה של מי מהצדדים וצריך יהיה לחקור לעומק על מנת להבין בדיוק מה היה או מה קרה. בהחלט אפשר לומר שהמטרה של החקירה המעמיקה היא גם לברר האם יש אשם ברור בתאונה ומכאן ממשיכים הלאה.

 

החשיבות של עורך דין מנוסה, מקצועי ומיומן

עולם המשפט ועריכת הדין מלא בהרבה מאד תחומי עניין ופעילות. עורכי הדין בדרך כלל בוחרים את התחום שבו הם רוצים לעבוד ולהציע שירותים ולכן עורך דין שיוכל לתת עזרה וליווי במקרה של תאונה קטלנית הוא עורך דין שמתמחה בעולם התעבורה ומתעסק אך ורק בו. התמקדות בתחום ספציפי אחד מאפשרות לעורכי הדין להגיע לרמה גבוהה של מקצועיות, להכיר על בוריים את החוקים והתקנות אשר עוסקים בתעבורה ובחוקי התנועה וכך לסייע ולתת את הייעוץ והליווי הכי מקצועיים ונכונים, כפי שהם יתאימו לכל לקוח בנפרד. ההשפעות וההשלכות של כל תאונת דרכים בדרך כלל תהיינה שונות בין תאונה לתאונה ולכן יש חשיבות גבוהה ליחס אישי ולבחינה מעמיקה של כל מקרה ומקרה בנפרד. זה בדיוק מה שיעשה עורך דין מעולם התעבורה.

 

איך בוחרים עורך דין מתאים?

במקרה וקרתה תאונה קטלנית חשוב מאד להיות מסודרים וממוקדים ככל האפשר למרות שזה כלל לא פשוט. יש הרבה מה לעשות ובמה להתעסק וחשוב שממש מהרגע הראשון יהיה צמוד למעורבים עורך דין מקצועי שהם יבחרו ויהיה להם נוח לעבוד איתו. חשוב לשים לב לניסיון של עורך הדין ולבחור את האחד שיש לו ניסיון רב ככל האפשר, שיש לו אחוזי הצלחה גבוהים בתיקים או מקרים שהוא ייצג בבתי המשפט בתחום של תאונות הדרכים, שהוא בעצמו עובד מול אנשי מקצוע מובילים בתחום לצורך קבלת חוות דעת שקשורות לתיק שהוא מנהל וכמובן שיחסי האנוש שלו יהיו טובים וחיוביים ויהיה נעים לשוחח איתו או לקבל ממנו את העדכונים הדרושים.