נהיגה בשכרות

לקבלת יעוץ – השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נהיגה בשכרות – חשוב לדעת

עם העלייה הניכרת בתאונות הדרכים הנגרמות בעקבות נהיגה בשכרות, בתי המשפט לוקחים מקרים אלו בחומרה יתרה, והעונשים המוטלים כבדים ביותר. למעשה, כיום נקבע שהעונש עבור עבירת נהיגה בשכרות יגרור פסילת רישיון בפועל של לא פחות משנתיים, וזאת בתנאי שלא היו הרשעות קודמות באותה עבירה בשנה שלפני. במקרה וכן, העונש הצפוי הוא פסילה של משך זמן כפול, כלומר 4 שנים. 

חשוב לזכור! היום לא צריך להיות שיכור כדי להיחשב נהג שיכור. גם אם בדיקת הנשיפה לא הניבה דבר, ניתן להוכיח השפעת אלכוהול על ידי בדיקת מאפיינים. בנוסף, משום שיש שאיפה להעביר מסר חזק לנהגים "למען יראו ויראו" כדי למנוע נהיגה בשכרות כמה שאפשר, גם כאשר יהיה מדובר בכמות קטנה של אלכוהול ייתכן עונש כבד.

 

פסילת רישיון כתוצאה מנהיגה בשכרות

מעבר להשלכות המובנות מאליהן של אי נוחות כתוצאה מאי ניידות, פגיעה בפרנסה ועוד, במקרים של פסילת רישיון למעל שנה, יהיה צורך לעבור מחדש את מבחני הרישוי. יחד עם זאת, בית המשפט עשוי להסכים לפסילה מסוייגת, ולהרשות שימוש ברכב השונה מהרכב שהיה מעורב בעבירה, במקרה שמדובר בפגיעה קשה בפרנסה, אז ייתכן שתאושר נהיגה על רכבים כגון משאיות, אופנועים, טרקטורים וכיוצא באלה.

 

 

למה לי עורך דין תעבורה?

 ככלל, ייצוג משפטי מקצועי יסייע רבות בהגנה על זכויותיכם וניהול מו"מ ולא משנה אם מדובר בעבירות של נהיגה בשכרות או כל עברה אחרת. עורך דין תעבורה יכול לנהל משא ומתן הנוגע למשך הפסילה והתנאים שחייבים לעמוד בהם בתקופה הפסילה, לדוגמא. על אחת כמה וכמה במקרים של תאונות דרכים קטלניות שנגרמו בעקבות נהיגה בשכרות, אז צפוי גם מאסר ממושך בפועל. 

יעוץ משפטי וליווי צמוד

זומנתם לבית המשפט לתעבורה? נהגתם בפסילה? זה בדיוק הרגע לקבל יעוץ משפטי אמין ואיכותי שיגן על זכיותיכם בחקירה המשטרתית ועוד לפניה, וליווי צמוד מאותו רגע והלאה!

זמינות 24/7

עורך דין תעבורה טוב הוא כזה שמסוגל להעניק לכם יעוץ משפטי בכל עת ולהכין אתכם לחקירות. זמינות של 24 שעות ביממה במשך כל ימות השבוע היא חשובה ואף קריטית!

נסיון ומקצועיות ללא פשרות

אל תתפשרו על מקצועיות ונסיון. שנים ארוכות של עבודה בתחום חושפות את עורך הדין לתיקי תעבורה רבים ומגוונים, וייצוגים רבים בבתי המשפט מול שופטים שונים.

לקבלת יעוץ – השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם